Kontakt

Hör gärna av dig till oss, företrädesvis till regionansvariga, om du vill du veta mer om solenergi och vad vi kan göra för dig.

Johan NilssonVdÄgare070 - 662 98 61johan@jnsolar.se

Civilingenjör i energiteknik med över 10 år i solcellsbranschen. Har arbetat med tillverkning av solcellsmoduler, som konsult och som projektledare av solkraftprojekt internationellt. Föreläser om solel för föreningar och företag. Anlitas också som föreläsare på Incert´s solcellsutbildning ”Certifierad installatör”.

Janne KarlssonRegionansvarigVästernorrlands län Marknadsansvarig0730 - 22 24 30janne@jnsolar.se

Maskiningenjör som snabbt blev säljare. Bred kunskap från olika branscher och som sätter kunden i fokus. Med sina 38 år inom sälj/marknadsföring så borgar det för god seriositet och hans analyserade sätt sätter kunden och kundens frågeställningar i fokus.

Per HolmgrenRegionansvarigGävleborgs län070 - 520 53 13per@jnsolar.se

Elkraftingenjör som tidigt satsade på solvärme. Egen företagare i solvärmebranschen sedan 1994 som nu tagit steget över till solel. Kan det mesta inom energisystem, från värmepumpar till pelletspannor och allt inom sol.

Sven OlofssonRegionansvarigJämtlands län070-662 98 02sven@jnsolar.se

Bakgrund som programmerare, kundintegratör, servicetekniker på stora industriella skrivare. Stort intresse för teknik och energibesparingslösningar. Var tidigt ute och byggde sin egen 20kw solcellsanläggning 2012.

Peter SundbergTekniker / Elingenjör070 - 315 88 98peter@jnsolar.se

Med ett brinnande intresse för elbilar och teknik generellt hittar Peter lösningar på problem, såväl i projekteringsfas, som utförande och vid uppstart av anläggningar.

Stefan JohanssonMontageledare070 - 622 23 08stefan@jnsolar.se

Officer som sadlade om till byggbranschen. Som proffsvallare i en elitsatsande längdåkarfamilj ser han behovet av snabb omställning av vårt energisystem. Med järnfysik och krav på ordning och reda arbetar Stefan hos oss som montageledare. Oftast på plats på våra projekt i byggskedet.

Max ThyrProjektledare070 - 662 98 63max@jnsolar.se

Gävlebaserad maskiningenjör med en magisterexamen i Solenergiteknik. Att få vara delaktig i den globala solcells-expansionen ger Max energi och inre drivkraft. Gillar sol och sommar. Har breda kunskaper inom energisimuleringar. Med flexibel och positiv inställning driver Max våra projekt på ett strukturerat sätt.

Anton StrandbergBeräkningsingenjör070 - 356 63 77anton@jnsolar.se

Nyutexaminerad elkraftingenjör med examensarbete som utvärderade våra solcellsanläggningars prestanda och jämförde simulerade energiutbyten mot verkliga produktionsdata. Arbetar som systemutvecklare och beräkningsingenjör.

TimråTerminalvägen 17, 861 36 Timrå070 662 98 61info@jnsolar.se
ÖstersundKunskapens väg 6 (hus H), 831 40 Östersund070 662 98 02info@jnsolar.se